Mulberry siid

Mulberry siid ehk 100% mooruspuu siid on üks maailma kõige imelisem kangas – õhuke ja kerge, kuid erakordselt tugev ja vastupidav. Looduslik siid on nahale hea, kuna soodustab kollageeni tootmist ja ennetab kortsude teket. Lisaks on tegemist biolaguneva kangaga, mis vajab tootmiseks vähem vett kui teised kangad ja seetõttu annad selle valikuga panuse keskkonnasõbralikumale tarbimisele.

Erakordne pehmus

Mulberry siidi tuntakse tema enneolematu pehmuse poolest, eristades teda teistest siidiliikidest. Bombyx mori siidiusside poolt toodetud kiud on pikemad ja peenemad, andes tulemuseks kanga, mis tundub nahal uskumatult sile.  

Loomulik hingavus

Siid reguleerib temperatuuri, hoides Sind talvel soojas ja suvel jahedas. Voodipesu puhul tähendab see värskuse tunnet terve öö, samal ajal kui teised materjalid võivad niiskusega põhjustada ebamugavust. Lisaks kaitseb juukseid ja ennetab pusade tekkimist.

Hüpoallergilised omadused

Siid on hüpoallergeenne, muutes selle suurepäraseks valikuks inimestele, kellel on tundlik nahk või allergiad. Siidi siledad ja tihedalt kootud kiud loovad loomuliku barjääri tolmulestade, allergeenide ja muude ärritavate tegurite vastu. See muudab siidi heaks valikuks voodipesu ja öörõivaste jaoks.

Mulberry siid vs teised materjalid

Kuigi Mulberry siid on juba puhtalt oma omaduste poolest esmaklassiline valik, on oluline teda ka teiste turul olevate materjalidega võrrelda. Sünteetilisi kangaid nagu polüester või nailon, ületab Mulberry siid mugavuse ja hingavuse poolest. Erinevalt sünteetilistest materjalidest võimaldavad mooruspuu siidi loomulikud kiud õhuringlust, vältides liigse soojuse ja niiskuse kogunemist. Lisaks jääb siid alati pehmeks, pakkudes erakordselt luksuslikku tunnet, mis sünteetilistel materjalidel sageli puudub.


Kokkuvõttes on mooruspuu siid hea valik tänu oma erakordsele pehmusele, loomulikule hingavusele ja hüpoallergilistele omadustele. Võrreldes konkureerivate materjalidega muudavad need ainulaadsed omadused Mulberry siidi tipptasemel valikuks neile, kes hindavad elus peeneid asju. Koge Sinagi luksuse tippu mooruspuu siidiga – tekstiiliga, mis lisab igapäeva toimetustesse killukese mugavust ja elegantsi.

Võrreldes teiste siidiliikidega, nagu näiteks metsik siid, paistab Mulberry siid silma tiheduse ja kvaliteediga. Bombyx mori siidiusside kontrollitud keskkond tagab ühtlased ja peened kiud, luues siidi, mis on siledam ja peenem. See tihedus on eriti märgatav Mulberry siidi läikes ja tekstuuri puhul, tehes temast esmaklassilise valiku neile, kes otsivad siidluksuse tippu.

Kuidas siidist tooteid hooldada?

Siidtooted, olgu selleks siidlinad, padjapüürid või sallid, kehastavad endas luksust ja elegantsi. Selleks, et see võrratu ilu ei tuhmuks, tasub järgida peamisi hoolduspõhimõtteid.

Pese õrnalt

 • Kasuta spetsiaalselt siidtoodetele mõeldud õrnatoimelist pesuvahendit (pH neutraalne)
 • Siidist toodetele sobib üldjoontes ainult käsipesu
 • Täiesti mõistetav, et linasid on keeruline käsitsi pesta. Sellisel juhul vali masinpesu puhul õrnadele materjalidele sobiv pesutsükkel. Tihti leiab pesumasinatelt tsükli nimega "Delicates" ja kasuta pesukotti
 • Pööra padjapüürid pesu ajaks pahupidi
 • Ära kasuta pesumasina puhul tsentrifuugimist
 • Väldi kuivatit! Lase siidtootel õhu käes kuivada, et säilitada siidi terviklikkus

Vali õige temperatuur

 • Pese siidtooteid jahedas vees, et vältida õrnade kiudude kahjustumist
 • Väldi otsest päikesevalgust kuivamise ajal
 • Triikimisel kasuta madalat temperatuuri. Eriti oluline on triikida siidi pahupoolelt, kuna muidu selle läige tuhmub

Hoiustamine

 • Hoia siidtooteid hingavas rõivakotis nende kaitsmiseks, kui neid ei kasutata
 • Väldi siidtoodete riputamist pikema aja jooksul, kuna see võib põhjustada venimist
 • Vali jahe ja kuiv hoiukoht, peidetud otseste päikesekiirte eest

Puhastamine ja plekieemaldus

 • Töötle plekke siidile sobiva plekieemaldajaga
 • Puhasta väiksemad plekid niiske lapiga, et vältida liiga sagedast pesemist

Need üldised nõuanded aitavad Sul säilitada oma siidtoodete elegantsi, tagades nende luksusliku tunde ja väljanägemise pikkadeks aastateks. Hooldussildi leiad ka toodetelt.